Desať najkrajších pláží sveta v roku 2017

 

Svetový portál pre všetkých cestovaniachtivých TripAdvisor zhrnul najkrajšie pláže pre rok 2017. Pláže, ktoré sú nádherným rajom - duny bieleho piesku kam až oko dovidí, či čierna láva všade navôkol. Každá z nich má niečo do seba a ponúka extra zážitok.

 

  1. Tento rok titul najlepšej pláže sveta získala brazílska Baio do Sancho a je jasné, prečo. Najskôr musíte zliezť strmým kovovým rebríkom na strane útesu, aby ste sa na ňu dostali. Keď sa vám však zaboria chodidlá do bieleho piesku, uvidíte, že všetka námaha sa vyplatila. Tento nedotknutý poklad je skrytý v objatí bujnej vegetácie. Tyrkysová voda je rajom pre tých, čo obľubujú šnorchlovanie - stretnú tu korytnačky, žraloky a rybičky všetkých farieb. Súostrovie je navyše zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.


  2. Za druhú najkrajšiu pláž roku 2017 je považovaná Grace Bay na súostroví Turks a Caicos, ktorá bola vyhlásená za jednotku v roku 2016. Návštevníci sa tu nevedia vynadívať na neuveriteľné farby a oceňujú, ako málo ľudí je na pláži.


  3. Tretia topka v tomto roku je pláž Eagle Beach na Arube. Bielunký piesok a tyrkysová voda. Čo viac si môže človek priať? Karibský kúsok raja.

  4. Na štvrtom mieste tróni kubánska Playa Paraiso. Tí, ktorí ju navštívili hovoria, že je tu tá najmodrejšia voda a pláž je úžasná.

  5. A piate miesto? Floridská Siesta Beach. Dlllllllllhá dlhočizná pláž rozprestierajúca sa kam až oko dovidí. Sen všetkých fotografov. Táto pláž je pripravená na váš deň plný zábavy - nájdete tu volejbalové siete, ihrisko, no tiež aj toalety a niečo pod zub.

  6. Prvou európskou kráskou v tomto zozname je La Concha Beach v Španielsku. Dovolenkári tu môžu loďkou preplávať na ostrov Isla Santa Clara s vlastnou plážou, majákom, barom a piknikovými stolmi.

  7. S číslom sedem sa znova presunieme mimo starého kontinentu. Biely piesok a voda tak modrá, že obloha pri nej vyzerá šedivo. Čistá pláž s teplou vodou, kde môžete kráčať nekonečne dlho od pobrežia - taká je Playa Norte v Mexiku.

  8. Je načase navštíviť Áziu. Pláž Radhanagar v Indii bola vyhlásená za ôsmu najkrajšiu. Dokonalý pôžitok tu zažijete pri sledovaní západu slnka a údajne je najkrajšou plážou v Indii.

  9. A s číslom deväť sme opäť u nás, v Európe. Nádherná Grécka pláž Elafonassi na Kréte. Voda je tu priezračná a modrá, piesok až jemne ružový. Môžete si nechať členky omývať šumiacim morom a z pláže pozorovať priľahlé kopce.

  10. Rebríček na desiatom mieste uzatvára divoká pláž na Galapágoch Galapagos Beach. Pripravte sa na dvojkilometrovú prechádzku kým odhalíte túto krásku. Nie je bežné, že sa vám naskytne príležitosť chytať bronz s leguánmi, či zaplávať si so žralokmi čiernohrotými.