Aktuality
Silvester v teplúčku.

Silvester v teplúčku.

8.9.2017

Exotika na Silvestra

 

Vymeňte nezáživný silvestrovský večer doma za niečo nové a exotické.

  • aspoň raz za život to treba vyskúšať
  • teplo vás „nakopne“ do nového roku a budete plný energie
  • vyhnete sa vianočným a silvestrovským stresom a pochmúrnemu decembrovému počasiu

 

Máme pre vás tri tipy na zimnú exotickú dovolenku. 

 

Mexiko

„¡Feliz año nuevo!“ vám poprajú domáci na pláži v Cancúne. Na tomto úžasnom mieste si určite aj v zime užijete vyššie teploty ako je 26 °C.kankun 

   

Nájdete tu nepreplnené pláže so špičkovými službami a mayské ruiny. 

ruiny

 

Vody bohaté na morský život, ideálne pre potápanie a objavovanie podmorského sveta. Silvestrovskú oslavu si určite užijete so živou hudbou na veľkých mexických oslavách v každom hotelovom komplexe, alebo len tak na ulici.

Odporúčame navštíviť miestne obchodíky so suvenírmi a v malých lokálnych reštauráciách ochutnať pravé mexické špeciality. 

 

 

Kuba

V zime je na Kube výborné počasie. Nový rok vám určite pomôžu privítať slnečné dni a krásne azúrové more.

Silvestrovské oslavy v Havane si určite užijete, v hlavnom meste si s domácimi zatancujete salsu pri typickej kubánskej podmanivej živej hudbe. Výborné miešané nápoje s domácim kubánskym rumom vás určite naladia na tú správnu vianočnú náladu, miestna kuchyňa stojí tiež za vyskúšanie.

 

 Cez deň môžete oddychovať na niektorej z nádherných pláží s bielym pieskom, potápať sa a skúmať podmorský svet. Zábava vás čaká na diskotékach, v kluboch ako sú La Rumba, La Cueva, alebo na koncertoch v La Casa de la Música. S deťmi sa oplatí navštíviť krokodíliu farmu alebo továreň na čokoládu.

 

  

 

Thajsko

Skvelým letoviskom v Thajsku je Phuket. Pozvoľný prístup do vody a krásne pláže ocenia aj vaše malé deti.

Letovisko Pattaya je kombináciou rušného nočného života a nádhernej pláže. Zaujímavosťou Thajska sú aj trhy na vode (plávajúce trhy), kde je možné kúpiť čerstvú zeleninu, ovocie a rôzne koreniny.

 

Thajsko má priateľských ľudí a nádhernú prírodu, nudiť sa tu určite nebudete. Pra Prang Sam Yot je opičí chrám, v ktorom je možné pozorovať hravé opice druhu makak.

V tábore slonov je možné kŕmiť týchto obrov, alebo sa na nich rovno povoziť. V hlavnom meste, v Bangkoku, na vás čaká známa ulica Khao San Road, kde vás vymasírujú skoro zadarmo. Vo štvrti Patpong stojí za návštevu nočný trh. A najkrajší ohňostroj na Silvestra vás bude čakať severne od Bangkoku pri budhistickom chráme Wat Phra Dhammakaya.

 

Rezervujte si už teraz vašu vysnívanú silvestrovskú dovolenku!

 

Sú na to aspoň tri dôvody:

-      ceny už pôjdu len smerom hore

-      odbudnú vám starosti s vianočnou alebo silvestrovskou večerou

-      máte postarané o najlepší darček pod stromček