Kyjev a Černobyľ - Ukrajina

Kyjev a Černobyľ

Kyjev a Černobyľ
Doprava:
letecky
Letisko:
Bratislava
Odjazd:
-
Strava:
Plná penzia

Úvod

5-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

3* hotel.

Stravovanie

Plná penzia.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami. 2x obed a 4x večera v reštaurácii. Všetky miestne transfery. Vyhliadkovú plavbu po rieke Dneper. Všetky vstupy uvedené v programe. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 160 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 90 EUR. Výlet do Černobyľu 100 EUR /os.

Upozornenie

Vstup do ČERNOBYĽSKEJ OBLASTI je povolený iba osobám starším ako 18 rokov.

1. deň

1. deňPoobedný odlet z Bratislavy a prílet do hlavného mesta Ukrajiny. Presun na ubytovanie a prvý kontakt s Kyjevom. Prejdeme sa po Námestí Nezávislosti „Maidan“, a známej uličke Khreschatyk. Neskôr si doprajeme spoločnú večeru a následný presun na hotel.

2. deň

2. deňFakultatívny program dnešného dňa bude pre mnohých najsilnejším zážitkom zájazdu. Dnes vyrážame opäť mimo mesto a našim cieľom bude tzv. mesto duchov – Pripiať a okolie Černobyľskej elektrárne Počas prehliadky si povieme všetko o nehode, o osudoch miestnych ľudí, pozrieme si dokument zachytávajúci priebeh a následky nehody, nahliadneme do opustených bytov, či škôlok, ktoré dýchajú naozaj tajomnou atmosférou a sledovať budeme môcť aj stavbu nového moderného sarkofágu. Tí, ktorí sa výletu nezúčastnia budú mať možnosť individuálne preskúmať mesto.

3. deň

3. deňPo raňajkách sa presunieme mimo mesta, kde navštívime niekdajšiu súkromnú rezidenciu bývalého Ukrajinského prezidenta Viktora Yanukovicha. Súčasťou tejto „skromnej“ usadlosti je napríklad Mini-Zoo, golfové ihrisko, vodný palác, rozsiahly park, jazerá, fontány, či niekoľko sôch. Po prehliadke sa vrátime naspäť do Kyjeva. V podvečerných hodinách nás bude čakať vyhliadková plavba po rieke Dneper.

4. deň

4. deňDnešný deň sa vydáme preskúmať jeden z najvýraznejších architektonických skvostov mesta. Kievsko - pečerská lavra (UNESCO), je skutočne jedinečný pravoslávny monastiersky komplex. Bol založený okolo roku 1050 a pôvodne išlo o komplex jaskýň, v ktorých sa usádzali mnísi. Uvidíme tiež unikátny, až 62 metrov vysoký monument Motherland, „Rodina Mat“ a navštívime múzeum Veľkej vlasteneckej vojny. Následná večera a presun na hotel.

5. deň

5. deňPo raňajkách nás čaká transfer na letisko a spiatočný let do Bratislavy.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.