Kyjev a Černobyľ - Ukrajina

Kyjev a Černobyľ

Kyjev a Černobyľ
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

Úvod

5-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

3* hotel.

Stravovanie

Plná penzia.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami. 2x obed a 4x večera v reštaurácii. Všetky miestne transfery. Vyhliadkovú plavbu po rieke Dneper. Všetky vstupy uvedené v programe. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 160 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 90 EUR. Výlet do Černobyľu 100 EUR /os.

Upozornenie

Vstup do ČERNOBYĽSKEJ OBLASTI je povolený iba osobám starším ako 18 rokov.

1. deň

1. deňPoobedný odlet z Bratislavy a prílet do hlavného mesta Ukrajiny. Presun na ubytovanie a prvý kontakt s Kyjevom. Prejdeme sa po Námestí Nezávislosti „Maidan“, a známej uličke Khreschatyk. Neskôr si doprajeme spoločnú večeru a následný presun na hotel.

2. deň

2. deňFakultatívny program dnešného dňa bude pre mnohých najsilnejším zážitkom zájazdu. Dnes vyrážame opäť mimo mesto a našim cieľom bude tzv. mesto duchov – Pripiať a okolie Černobyľskej elektrárne Počas prehliadky si povieme všetko o nehode, o osudoch miestnych ľudí, pozrieme si dokument zachytávajúci priebeh a následky nehody, nahliadneme do opustených bytov, či škôlok, ktoré dýchajú naozaj tajomnou atmosférou a sledovať budeme môcť aj stavbu nového moderného sarkofágu. Tí, ktorí sa výletu nezúčastnia budú mať možnosť individuálne preskúmať mesto.

3. deň

3. deňPo raňajkách sa presunieme mimo mesta, kde navštívime niekdajšiu súkromnú rezidenciu bývalého Ukrajinského prezidenta Viktora Yanukovicha. Súčasťou tejto „skromnej“ usadlosti je napríklad Mini-Zoo, golfové ihrisko, vodný palác, rozsiahly park, jazerá, fontány, či niekoľko sôch. Po prehliadke sa vrátime naspäť do Kyjeva. V podvečerných hodinách nás bude čakať vyhliadková plavba po rieke Dneper.

4. deň

4. deňDnešný deň sa vydáme preskúmať jeden z najvýraznejších architektonických skvostov mesta. Kievsko - pečerská lavra (UNESCO), je skutočne jedinečný pravoslávny monastiersky komplex. Bol založený okolo roku 1050 a pôvodne išlo o komplex jaskýň, v ktorých sa usádzali mnísi. Uvidíme tiež unikátny, až 62 metrov vysoký monument Motherland, „Rodina Mat“ a navštívime múzeum Veľkej vlasteneckej vojny. Následná večera a presun na hotel.

5. deň

5. deňPo raňajkách nás čaká transfer na letisko a spiatočný let do Bratislavy.

Termin

19.09. - 23.09.2018

Miesto_a_cas_nastupu

Letisko M.R.Štefánika, check in prebieha individuálne pri pultoch let. Spoločnosti Wizz Air. Sprievodca CK bude čakať skupinu na letisku v Kyjeve ihneď po prílete. Plánovaný odlet z letiska v Bratislave je o 14:10.

Doprava

Váš let zaisťuje spoločnosť: Wizz Air

 

Letové časy (všetky časy sú miestne):

                                                        

ODLET       

19.09.2018

W6 6276        

Bratislava                     14:10       

Kyjev Zhulyany               16:55       

 

 

PRÍLET

23.09.2018

W6 6275       

Kyjev Zhulyany               12:20       

Bratislava                     13:40

 

 

Odporúčame Vám, aby ste sa na letisko dostavili min. 2 hodiny pred plánovaným odletom. Check-in pulty sa zatvárajú 60 min. pred plánovaným odletom.

 

Sken/forografiu pasu prosím obratom zašlite/doneste na pobočku, kde ste si zájazd zakúpili. Doklad je potrebný pre online check in. Letenky vám budú neskôr zaslané na tú istú pobočku.

Dolezite_upozornenie

Maximálna povolená hmotnosť cestovnej batožiny je 20 kg (maximálne 1 ks/osoba), príručnej batožiny 7 kg s rozmermi 55x40x23 cm.

Z Ukrajiny je možné doviesť do EU: 1liter tvrdého alkoholu, 2 litre vína, 4 litre piva a dve krabičky cigariet.

Bezpecnostne_pravidla_na_letiskach

Pravidlá, ktoré nadobudli platnosť v novembri roku 2006, platia pre všetkých cestujúcich, ktorých odletové letisko sa nachádza v krajine Európskej únie (vrátane Nórska a Islandu), bez ohľadu na cieľovú destináciu. Pri bezpečnostných kontrolách bude okrem zisťovania predmetov už skôr vylúčených z prepravy na palube lietadiel, tiež kontrola príručných batožín za účelom zistenia, či neobsahujú tekutiny.

Majte na pamäti, že so sebou do kabíny lietadla smiete vziať iba malé množstvá tekutín a to ako v príručnej batožine, tak i pri sebe. Tekutiny musia byť v malom balení do max. objemu 100 mililitrov. Všetky balenia musia byť umiestnené v jednom priehľadnom uzatvárateľnom igelitovom vrecúšku s maximálnym obsahom 1 liter na osobu.  Tekutinami sa rozumejú: voda a ďalšie nápoje, polievky, sirupy, krémy, pleťové mlieka a oleje, parfumy, spreje, gély, vrátane šampónov a sprchových gélov, nádoby pod tlakom vrátane peny na holenie a penových tužidiel, či ďalších penových prípravkov a dezodorantov, pasty vrátane zubnej pasty, zmesi tuhých a tekutých materiálov (napr. džem) a všetky ďalšie materiály podobnej konzistencie.

Na letiskovej bezpečnostnej kontrole musíte predložiť igelitové vrecúško obsahujúce fľaštičky s tekutinami, odložiť saká, kabáty, svetre, vytiahnuť laptop a ďalšie väčšie elektrické prístroje z kabínovej batožiny.

Na letisku stále môžete zakúpiť po predložení palubnej vstupenky tekutiny (nápoje, parfumy) v obchodoch na letiskách EÚ, ktoré sú umiestnené za pasovou kontrolou. V prípade, že produkty obdržíte v zapečatenom vrecku, počkajte s otvorením do doby, kým budete odbavený pracovníkmi bezpečnostnej kontroly. Pre nákupy na letiskách neplatí množstevné obmedzenie. Pokiaľ pri ceste do cieľovej destinácie prestupujete na inom EÚ letisku, môžete zakúpiť tekutiny aj na letisku prestupu, v predajných miestach s obdobným režimom. Tekutiny môžete ďalej zakúpiť na palube lietadla.

 

Podmienky_vstupu_a_viza

V zmysle uznesenia kabinetu ministrov Ukrajiny môžu občania štátov s bezvízovým režimom vstúpiť a zdržiavať sa na území Ukrajiny po 90 dní len raz za polrok (180 dní). V praxi to znamená, že bezvízový režim na dobu 90 dní môže občan Slovenskej republiky využiť v priebehu polroka iba jeden raz. Predchádzajúca právna úprava dovoľovala uplatňovať 90 dňový bezvízový pobyt pri každom novom vstupe na územie Ukrajiny, čo v praxi mnohí občania EÚ aj využívali. Nová právna úprava takýto postup pri vstupe a pobyte na území Ukrajiny už nepovoľuje.

Vstup do krajiny je povolený iba s cestovným pasom, ktorého platnosť nesmie byť kratšia ako 3 mesiace od skončenia cesty. Odporúčame Vám vziať si so sebou aj 1 fotokópiu pasu s osobnými údajmi a pre prípad straty.

 

Konzulárne oddelenie Veľvyslanectva SR v Kyjeve: 00380/44/2340606, 2346007

Generálny konzulát SR v Užhorode: 00380/050317 87 19

Ubytovanie_a_stravovanie

Premier Hotel Lybid                                                        

Peremohy Square, 1                                          

Kyiv, 01135                                                 

Ukrajina                                                 

tel: +380 44 597 9027

 

Stravovanie: raňajky formou bufetových stolov, 2x obed a 4x večera v miestnej reštaurácii.

Program_zajazdu

1. deň

Poobedný odlet z Bratislavy a prílet do hlavného mesta Ukrajiny. Presun na ubytovanie a prvý kontakt s Kyjevom. Prejdeme sa po Námestí Nezávislosti „Maidan“, a známej uličke Khreschatyk. Neskôr si doprajeme spoločnú večeru a následný presun na hotel.

 

2. deň

Fakultatívny program dnešného dňa bude pre mnohých najsilnejším zážitkom zájazdu. Dnes vyrážame opäť mimo mesto a našim cieľom bude tzv. mesto duchov – Pripiať a okolie Černobyľskej elektrárne Počas prehliadky si povieme všetko o nehode, o osudoch miestnych ľudí, pozrieme si dokument zachytávajúci priebeh a následky nehody, nahliadneme do opustených bytov, či škôlok, ktoré dýchajú naozaj tajomnou atmosférou a sledovať budeme môcť aj stavbu nového moderného sarkofágu. Tí, ktorí sa výletu nezúčastnia budú mať možnosť individuálne preskúmať mesto. Sprievodca vám veľmi rád odporúči miesta ktoré sa oplatí navštíviť a tiež ideálnu formu dopravy po meste.

 

3. deň

Po raňajkách sa presunieme mimo mesta, kde navštívime niekdajšiu súkromnú rezidenciu bývalého Ukrajinského prezidenta Viktora Yanukovicha. Súčasťou tejto „skromnej“ usadlosti je napríklad Mini-Zoo, golfové ihrisko, vodný palác, rozsiahly park, jazerá, fontány, či niekoľko sôch. Po prehliadke sa vrátime naspäť do Kyjeva. V podvečerných hodinách nás bude čakať vyhliadková plavba po rieke Dneper.

 

4. deň

Dnešný deň sa vydáme preskúmať jeden z najvýraznejších architektonických skvostov mesta. Kievsko - pečerská lavra (UNESCO), je skutočne jedinečný pravoslávny monastiersky komplex. Bol založený okolo roku 1050 a pôvodne išlo o komplex jaskýň, v ktorých sa usádzali mnísi. Uvidíme tiež unikátny, až 62 metrov vysoký monument Motherland, „Rodina Mat“ a navštívime múzeum Veľkej vlasteneckej vojny. Následná večera a presun na hotel.

 

5. deň

Po raňajkách nás čaká transfer na letisko a spiatočný let do Bratislavy.

 

 

Zmena programu vyhradená.

Doporucenia_a_upozornenia

•       na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•       škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•       každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•       nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení; pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili

za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu

Vseobecne_informacie_o_krajine

Oficiálny názov:       Ukrajina

Štátne zriadenie:       poloprezidentská republika

Rozloha:              603 628 km2

Počet obyvateľov:       42,54 mil. (údaj z roku 2015)

Hlavné mesto:              Kyjev 2,90 mil. obyvateľov

Jazyk:                     ukrajinský jazyk (úradný jazyk)

Mena:                     UAH (ukrajinská hrivna)

Prakticke_informacie

ČASOVÉ PÁSMO

SEČ+1

 

DOPRAVA PO PRÍLETE DO DESTINÁCIE

Po prílete vás bude čakať vaša sprievodkyňa priamo vo výstupnej hale s označením CK, následný transfer do hotela a začiatok programu. Počas prehliadky mesta sa budete prepravovať aj miestnym metrom.

 

 

ELEKTRICKÉ NAPÄTIE: 220 V

 

PENIAZE

Mena: Hrivna (skratka UAH) 1 hrivna = 100 kopijok

Bankovky v hodnotách: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 hrivien

Mince v hodnotách: 10, 50 kopijok, 1 hrivna

 

Aktuálny výmenný kurz: 1EUR = 33 UAH

Zmenáreň:  menu môžete meniť v bankách, špeciálnych zmenárňach, no najjednoduchším je výber z bankomatu.

 

Odporúčané vreckové: 200EUR

 

ZDRAVOTNÍCTVO

Odporúčame pred cestou uzavrieť zdravotné pripoistenie. Pre vstup nie je vyžadované žiadne očkovanie a nie sú žiadne neobvyklé zdravotné riziká. Ceny lekárskeho ošetrenia sa podobajú cenám pre nepoistených občanov na Slovensku. 

Je tu celkom hustá a vybavená sieť lekární, ale vezmite si so sebou zásobu liekov na predpis, ktoré užívate.

Nevyskytujú sa tu žiadne vážne infekčné ochorenia a nehrozia ani žiadne výnimočné zdravotné riziká, ktoré by sa líšili od ostatných európskych krajín.

 

POČASIE A PODNEBIE

Takmer celá Ukrajina spadá do mierneho klimatického pásma kde prevláda kontinentálne podnebie. Iba na úzkom území medzi Krymskými horami a Čiernym morom je podnebie subtropické.

Priemerná ročná teplota sa pohybuje medzi +6 °C na severe a +12 °C na juhu krajiny. Priemerné ročné zrážky na väčšine územia činia okolo 600 mm; najväčší zrážkový úhrn vykazujú Karpaty (1200 mm), najsuchšími oblasťami sú stepi Chersonskej oblasti a severného Krymu (400 mm ročne).

Aktuálna predpoveď počasia pre Kyjevsku oblasť počas nášho zájazdu je medzi 15°C až 26°C.

 

STRAVOVANIE

Miestna kuchyňa

V Kyjeve, sa nachádza množstvo výborných reštaurácii, kde sa dobre najete. Ukrajinská kuchyňa má veľmi blízko susediacej Ruskej kuchyni. Typicky ukrajinská polievka je kapustová, ktorá sa tu nazýva kapusňak. Jej základom, rovnako ako pri boršči, je kapusta, nepridáva sa však do nej červená repa. Typický ukrajinský obed alebo večera musí mať niekoľko chodov. Platí to aj v tej najchudobnejšej rodine. V prvom rade nesmie chýbať chlieb, či už čierny alebo biely, ktorým sa zajedá každé jedlo. Predjedlom bývajú počas obedov či večerí najmä paradajky, uhorky, cibuľa a spomínaná kapusta. Jedia sa vždy samostatne, nikdy nie ako príloha k hlavnému jedlu. Polievky bývajú väčšinou sýte. Okrem hovädzieho a kuracieho mäsa sa často využíva aj údené, napríklad v soljanke. Tá má kyslastú príchuť, ktorú jej dodáva plátok citróna, kyslá kapusta a nakladané olivy. V lete sú obľúbené studené polievky – studený boršč alebo okroška z uhoriek, kôpru a mlieka či zo smotany. V ukrajinskej kuchyni je smotana všadeprítomná. Je taká hustá, že v nej stojí lyžica, a ak sa nepridáva priamo do omáčok, pridá sa aspoň do hotového jedla na tanieri – od zeleninového predjedla, cez polievky, hlavné jedlá až po koláče. Podobne ako v iných slovanských krajinách majú Ukrajinci svoju vlastnú odnož pirohov - Varenyky. Ukrainskú pálenku hľadajte pod názvom Horilka.

 

DOLEŽITÉ INFORMÁCIE PRI VSTUPE A POHYBE V ČERNOBYĽSKEJ OBLASTI (PRE KLIENTOV SO ZAKÚPENÝM VÝLETOM DO ČERNOBYĽU)

V zóne budeme mať obed. Bude možnosť zakúpiť si menšie občerstvenie, pitie, alkohol či suveníry aj v obchode ak bude treba (je potrebné vziať si so sebou na výlet tekutiny).

Potrebujete si so sebou vziať nohavice a sveter (bundu) s dlhými rukávmi (dlhé rukávy sú povinné na mnohých miestách v Zóne). Aj keď to nie je nutné, odporúčame si zbaliť aj náhradnú obuv, ktorú budete môcť po návrate domov oprať.

 

Prosím nezabudnite na platný pas, budete ho potrebovať pri vstupe do krajiny a pri pohybe v černobyľskej zóne.

 

Počas návštevy Zóny vysídlenia je zakázané:

  Nosenie akýchkoľvek zbraní

  Piť alkohol a užívať drogy

  Jesť a fajčiť na otvorenom priestranstve

  Dotýkať sa predmetov a vegetácie

  Klásť fotoaparáty a video zariadenia na zem, používať drone

  Vziať akýkoľvek predmet zo Zóny

  Porušovať pravidlá obliekania (otvorený typ topánok, krátke nohavice, šortky, sukne, tričká s krátkym rukávom)

  Zostať v Zóne bez zástupcu, zodpovedného splnomocnenca Administrácie Zóny (sprievodca)

  Zbierať, jesť, vynášať zo Zóny absolútneho (povinného) vyľudnenia akúkoľvek zeleninu a produkty živočíšnej  výroby (zeleninu, ovocie, bobuľovité plody, hríby, rastliny, ryby a pod.), ktoré boli vypestované v oblasti zakázanej Zóny a Zóny absolútneho (povinného) vysídlenia, okrem vzoriek pre vedecké účely

Priniesť alebo vyviezť zo zakázanej Zóny a Zóny absolútneho (povinného) vysídlenia akékoľvek zvieratá (psy, mačky a pod.)

  Piť vodu zo studní, riek a ostatných vodných zdrojov. Je povolené požívať vodu z vodovodu v meste Černobyľ alebo vodu z obchodov.

 

Pri odchode zo zakázanej Zóny a Zóny absolútneho (povinného) vysídlenia je potrebné:

  Absolvovať povinnú radiačnú kontrolou oblečenia, obuvi a osobných vecí

  Absolvovať povinnú radiačnú kontrolu dopravného prostriedku

  Pokiaľ kontaminácia presiahne stanovené kontrolné úrovne, oblečenie, obuv a osobné predmety budú podrobené dekontaminácii.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.